საიმიგრაციო სერვისები
ჩვენი კომპანია გთავაზობთ იურიდიულ მომსახურებას საქართველოში ბინადრობის ნებართვის აღებაში. ჩვენი კომპანიის იურისტები გაგიწევენ წარმომადგენლობას საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოში საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ნებისმიერი ტიპის ბინადრობის ნებართვის მისაღებად.
ჩვენი კომპანია გთავაზობთ მომსახურებას საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემდეგი სახის ბინადრობის ნებართვის მისაღებად:
შრომითი ბინადრობის მოწმობა – რომელიც გაიცემა საქართველოში სამეწარმეო ან შრომითი საქმიანობის განსახორციელებლად;
სასწავლო ბინადრობის ნებართვა – რომელიც გაიცემა საქართველოში ავტორიზებულ საგანმანათლებლო დაწესებულებაში სწავლის მიზნით;
მოკლევადიანი ბინადრობის ნებართვა – მოკლევადიანი ბინადრობის ნებართვა, გაიცემა უცხოელზე, რომელსაც საქართველოს ტერიტორიაზე, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით აქვს საკუთრების უფლება უძრავ ნივთზე (გარდა სასოფლო- სამეურნეო დანიშნულების მიწისა), რომლის საბაზრო ღირებულება აღემატება 100 000 აშშ დოლარის ლარში ეკვივალენტს, და მისი ოჯახის წევრებზე. მოკლევადიანი ბინადრობის ნებართვის გასაცემად უძრავი ნივთის საბაზრო ღირებულებას ადგენს საჯარო სამართლის იურიდიული პირის − აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს − აკრედიტაციის ცენტრის მიერ აკრედიტებული ორგანოს სერტიფიცირებული შემფასებელი;
საინვესტიციო ბინადრობის ნებართვა – საინვესტიციო ბინადრობის ნებართვა, რომელიც გაიცემა იმ უცხოელზე და მისი ოჯახის წევრზე, რომელმაც „საინვესტიციო საქმიანობის ხელშეწყობისა და გარანტიების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, განახორციელა არანაკლებ 300 000 აშშ დოლარის ლარში ეკვივალენტის ოდენობის ინვესტიცია ან რომელსაც საქართველოს ტერიტორიაზე, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით აქვს საკუთრების უფლება უძრავ ნივთზე (გარდა სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწისა), რომლის საბაზრო ღირებულება აღემატება 300 000 აშშ დოლარის ლარში ეკვივალენტს. ამ ქვეპუნქტის მიზნებისათვის ოჯახის წევრებად ითვლებიან უცხოელის მეუღლე, არასრულწლოვანი შვილი და მის სრულ კმაყოფაზე მყოფი მხარდაჭერის მიმღები ან შრომისუუნარო პირი, აგრეთვე უცხოელის სრულ კმაყოფაზე მყოფი პირი, რომელიც შესაბამისი ქვეყნის კანონმდებლობით დადგენილი წესით ქმედუუნაროდ არის ცნობილი;
ოჯახის გაერთიანების მიზნით ბინადრობის ნებართვა – რომელიც გაიცემა ბინადრობის ნებართვის მქონე უცხოელის ოჯახის წევრებზე;
საქართველოს ყოფილი მოქალაქის ბინადრობის ნებართვა – საქართველოს ყოფილი მოქალაქის ბინადრობის ნებართვა, რომელიც გაიცემა უცხოელზე, რომელსაც შეუწყდა საქართველოს მოქალაქეობა;
მუდმივი ცხოვრების ნებართვა – მუდმივი ცხოვრების ნებართვა, რომელიც გაიცემა საქართველოს მოქალაქის მეუღლეზე, მშობელზე, შვილზე. მუდმივი ცხოვრების ნებართვა გაიცემა აგრეთვე უცხოელზე, რომელმაც საქართველოში დროებითი ბინადრობის ნებართვის საფუძველზე იცხოვრა ბოლო 6 წლის განმავლობაში. ამ ვადაში არ ითვლება საქართველოში სწავლის ან მკურნალობის მიზნით ცხოვრებისა და დიპლომატიურ და მათთან გათანაბრებულ წარმომადგენლობებში მუშაობის პერიოდი;
ჩვენი კომპანიის ადვოკატები გაგიწევენ მომსახურებას საქართველოს სასამართლოებში თუ სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტომ უარი გითხრათ ნებისმიერი ტიპის ბინადრობის ნებართვის გაცემაზე.

Наша компания предлагает юридические услуги по получению вида на жительство в Грузии. Юристы нашей компании будут представлять вас в Агентстве развития государственных услуг Министерства юстиции Грузии для получения любого типа вида на жительство, предусмотренного законодательством Грузии.
Наша компания предлагает услуги по получению следующих видов вида на жительство, предусмотренных законодательством Грузии:
Сертификат трудового проживания – который выдается для осуществления предпринимательской или трудовой деятельности в Грузии;
Учебный вид на жительство – который выдается с целью обучения в авторизованном учебном заведении в Грузии;
Краткосрочный вид на жительство – краткосрочный вид на жительство выдается иностранцу, который на территории Грузии в порядке, установленном законодательством Грузии, имеет право собственности на недвижимое имущество (кроме земель сельскохозяйственного назначения), рыночная стоимость которого превышает эквивалент 100 000 долларов США в лари, и членам его семьи. Для оформления краткосрочного вида на жительство рыночная стоимость недвижимости определяется сертифицированным оценщиком юридического лица публичного права — единым национальным органом по аккредитации — органом, аккредитованным аккредитационным центром;
Инвестиционный вид на жительство – инвестиционный вид на жительство, который выдается иностранцу и члену его семьи, которые в соответствии с Законом Грузии «О поощрении и гарантиях инвестиционной деятельности» вложили не менее 300 000 долларов США в эквивалентной сумме. в лари или имеющий на территории Грузии в установленном законодательством Грузии порядке право собственности на недвижимое имущество (за исключением земель сельскохозяйственного назначения), рыночная стоимость которого превышает эквивалент 300 000 долларов США в лари. Для целей настоящего подпункта супругом иностранца, несовершеннолетним ребенком и его иждивенцем или инвалидом, а также иждивенцем иностранца, заведомо недееспособным в соответствии с законодательством соответствующей страны, считаются члены семьи;
Вид на жительство с целью воссоединения семьи – выдается членам семьи иностранца, имеющего вид на жительство;
Вид на жительство бывшего гражданина Грузии – вид на жительство бывшего гражданина Грузии, который выдается иностранцу, гражданство Грузии которого прекращено;
Вид на жительство – постоянный вид на жительство, выдаваемый супругу, родителю, ребенку гражданина Грузии. Постоянный вид на жительство выдается также иностранцу, проживавшему в Грузии на основании разрешения на временное проживание последние 6 лет. В этот термин не включается период проживания в Грузии для учебы или лечения и работы в дипломатических и приравненных к ним представительствах;
Юристы нашей компании предоставят вам услуги в судах Грузии, если Агентство развития государственных услуг откажется выдать вам вид на жительство любого типа.