კომპანიის რეგისტრაცია
beitrishvili.ge – ის გუნდი მომხმარებელს 2017 წლიდან სთავაზობს კომერციულ და არაკომერციულ ორგანიზაციებთან დაკავშირებულ მომსახურებას. ჩვენი საქმიანობა მოიცავს შემდეგ მიმართულებებს:
კომპანიის რეგისტრაცია სამეწარმეო რეესტრში – სამეწარმეო საზოგადოების (სოლიდარული პასუხისმგებლობის საზოგადოება, კომანდიტური საზოგადოება, შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოება, სააქციო საზოგადოება, კოოპერატივი), არასამეწარმეო არაკომერციული იურიდიული პირის, უცხო ქვეყნის საწარმოს ფილიალის სამეწარმეო რეესტრში რეგისტრაცია. ინდივიდუალური წესდების, სადამფუძნებლო შეთანხმების/აქციონერთა შეთანხმებისა და სხვა დოკუმენტების მომზადება.
ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაცია – სავალდებულო რეგისტრაციას დაქვემდებარებული საქმიანობების იდენტიფიკაცია და რეგისტრაცია ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში.
ნებართვისა და ლიცენზიის მიღებაში დახმარება – “ლიცენზიებისა და ნებართვების შესახებ” საქართველოს კანონით დადგენილი ლიცენზიებისა და ნებართვების მიღებაში სამართლებრივი დახმარება.
შრომითი ხელშეკრულებებისა და შინაგანაწესის მომზადება – საწარმოსა და დასაქმებულს შორის დასადები შრომითი ხელშეკრულებისა და საწარმოს შინაგანაწესის მომზადება.
პარტნიორთა საერთო კრების ოქმის შედგენა – სოლიდარული პასუხისმგებლობის საზოგადოების, კომანდიტური საზოგადოების, შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოების პარტნიორთა საერთო კრების, სააქციო საზოგადოების აქციონერთა საერთო კრებისა და კოოპერატივის წევრთა საერთო კრების ოქმის შედგენა. საერთო კრების მოწვევაში სამართლებრივი დახმარება.
წილის ნასყიდობის ხელშეკრულების მომზადება – საწარმოს წილის/პაის/აქციის ნასყიდობის, ჩუქების ხელშეკრულების მომზადება.
სპეციალური იურიდიული მომსახურება სტარტაპებისათვის – სტარტაპებისათვის ვესტინგური შეთანხმების შედგენა, ინვესტორთან დასადები ხელშეკრულების შედგენა/სამართლებრივი ანალიზი.

The beitrishvili.ge team has been offering its customers services related to commercial and non-commercial organizations since 2017. Our activities include the following areas:
Company registration in the entrepreneurial register – registration in the entrepreneurial register of an entrepreneurial society (joint and limited liability company, limited liability company, limited liability company, joint stock company, cooperative), non-entrepreneurial non-commercial legal entity, branch of a foreign enterprise. Preparation of individual articles of association, articles of incorporation/shareholders’ agreement and other documents.
Registration in the register of economic activities – identification and registration of activities subject to mandatory registration in the register of economic activities.
Assistance in obtaining permits and licenses – legal assistance in obtaining licenses and permits established by the Law of Georgia “On Licenses and Permits”.
Preparation of labor contracts and by-laws – preparation of the labor contract and by-laws of the enterprise to be concluded between the enterprise and the employee.
Drawing up minutes of the general meeting of partners – drawing up minutes of the general meeting of partners of a joint liability company, a limited liability company, a limited liability company, a general meeting of shareholders of a joint-stock company, and a general meeting of cooperative members. Legal assistance in convening the general meeting.
Preparation of the share purchase agreement – preparation of the purchase, gift agreement of the share/part/share of the enterprise.
Special legal services for startups – drafting a vesting agreement for startups, drafting a contract with an investor/legal analysis.