ჩვენი კომპანია გთავაზობთ საადვოკატო მომსახურებას სისხლის სამართლის საქმეებზე. ჩვენს კომპანიაში დასაქმებულნი არიან საქართველოს ადვოკატთა ასოცაციის წევრები, მათ შორის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში სპეციალიზებული ადვოკატები. ადვოკატები სპეციალიზებულები არიან არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაშიც და შესაბამისად, აქვთ არასრულწლოვანი ბრალდებულის/მსჯავრდებულის/მოწმის/დაზარალებულის წარმომადგენლობის უფლებაც.
სისხლის სამართლის ადვოკატი გთავაზობთ შემდეგ მომსახურებებს:
ბრალდებულის/მსჯავრდებულის ინტერესების დაცვა – გულისხმობს სრულ საადვოკატო მომსახურებას და ბრალდებულის ინტერესების დაცვას სამართალდამცავ ორგანოებსა და სასამართლოში. კერძოდ, საგამოძიებო მოქმედებების ჩატარებისას, სასამართლოს ყველა ინსტანციაში საქმის წარმოებისას.
დაკავებულთან/ბრალდებულთან/მსჯავრდებულთან ვიზიტი – გულისხმობს ერთჯერად მომსახურებას და ამ შემთხვევაში ადვოკატი ამოწმებს დაკავებულის უფლებრივ მდგომაროებას დროებითი მოთავსების იზოლატორსა და პენიტენციურ დაწესებულებაში (ციხეში). დროებითი მოთავსების იზოლატორში დაკავებულთან ვიზიტის მომსახურება შესაძლოა განხორციელდეს დღე-ღამის ნებისმიერ დროს, 24 საათის განმავლობაში.
ბრალდებულის/მსჯავრდებულის ინტერესების დაცვა საპროცესო შეთანხმების დადებისას – გულისხმობს ბრალდებულის/მსჯავრდებულის უფლებების დაცვას პროკურატურასთან საპროცესო შეთანხმების დადებისას. ჩვენი ადვოკატები გაგიწევენ კონსულტაციას საპროცესო შეთანხმებასთან დაკავშირებით, გაგაცნობენ თქვენს უფლებებს და საპროცესო შეთანხმების დადების შემდეგ მოსალოდნელ შედეგებს. მომსახურება მოიცავს მოლაპარაკების ეტაპს, მის დადებასა და სასამართლოს მიერ საპროცესო შეთანხმების დადებისას წარმომადგენლობას.
მოწმის/დაზარალებულის წარმომადგენლობა – გულისხმობს მოწმის, დაზარალებულისა და სავარაუდო დაზარალებულის უფლებების დაცვას საგამოძიებო ორგანოებსა და სასამართლოში. აღნიშნული მოიცავს, როგორც საგამოძიებო მოქმედებაზე დასწრებას, მათ შორის გამოკითხვის დროს, ასევე საგამოძიებო ორგანოებში, პროკურატურასა და სასამართლოში გამოძიების ეტაპზე და გამოძიების დაწყებამდეც იურიდიულ მომსახურებას, საჩივრებისა და განცხადების წარდგენის გზით.

Наша компания предлагает юридические услуги по уголовным делам. В нашей компании работают члены Ассоциации адвокатов Грузии, в том числе юристы, специализирующиеся в области ювенальной юстиции. Адвокаты также специализируются на правосудии по делам несовершеннолетних и поэтому имеют право представлять интересы несовершеннолетних обвиняемых/осужденных/свидетелей/потерпевших.
Адвокат по уголовным делам предлагает следующие услуги:
Защита интересов обвиняемого/осужденного – означает полное юридическое обслуживание и защиту интересов обвиняемого в правоохранительных органах и суде. В частности, при проведении следственных действий, во время разбирательств во всех инстанциях суда.
Посещение задержанного/обвиняемого/осужденного – предполагает разовое обслуживание, и в этом случае адвокат проверяет правовое положение задержанного в СИЗО и пенитенциарном учреждении (тюрьме). Услуги свидания задержанному, находящемуся в изоляторе временного содержания, могут быть оказаны в любое время суток, круглосуточно.
Защита интересов обвиняемого/осужденного при заключении процессуального соглашения – означает защиту прав обвиняемого/осужденного при заключении процессуального соглашения с прокуратурой. Наши юристы проконсультируют вас по поводу соглашения о признании вины, проинформируют о ваших правах и ожидаемых последствиях после заключения соглашения о признании вины. Услуга включает в себя этап переговоров, их заключение и представительство в суде при заключении процессуального соглашения.
Представительство свидетеля/потерпевшего – относится к защите прав свидетеля, потерпевшего и предполагаемого потерпевшего в следственных органах и в суде. Сюда входит участие в следственных действиях, в том числе в ходе дознания, а также оказание юридических услуг в следственных органах, прокуратуре и суде на стадии расследования и до расследования, путем подачи жалоб и заявлений.